Změny stálých převodů v diferenciálech

Pro zájemce, kteří nechtějí nebo nemohou investovat do svých motorů, a nebo jsou s jejich výkonem a krouticím momentem nadmíru spokojeni, může naše firma nabídnout změny stálých převodů v diferenciálech pro dokonalejší a rychlejší akceleraci.

Jedná se o přestavbu vašeho diferenciálu, při které se na základě výpočtu z jednotlivých převodových stupňů, obvodu používaných pneumatik a vašeho požadavku na maximální možnou rychlost, kterou musí vaše auto dosáhnout na nejvyšší převodový stupeň, zvolí ten nejvýhodnější stálý převod.

Výhodou této změny a investice je za co nejnižší náklady zrychlit váš vůz – (tzn. Okamžitou možnou akceleraci)

Například sportovní vozy, které závodí ve sprintech na krátkých tratích, jako jsou závody automobilů do vrchu, závody na okruzích, sprinty na tuningových srazech, používají stálé převody, které jsou na samé hranici jejich využitelnosti. Závodní vůz na jedné straně fantasticky zrychluje, maximálně rychle se tím motor dostane do optimálních otáček, při kterých dosahuje svého nejvyššího krouticího momentu a výkonu. Na straně druhé vůz nedosahuje příliš vysokých rychlostí, protože vše je při těchto disciplínách podřízeno požadavku rychlé akcelerace (sprintu za co nejkratší čas).

Několik ukázek změny stálého převodu a rychlostí v porovnání se sériovým stálým převodem: (maximální rychlost platí pouze při odblokovaném elektor. omezovači)

Výpočet rychlostí pro E39 / 540 i – stálý převod 2,81/3,15/3,63 – ideální na akceleraci: